Otomobil Arızaları

Güncel Oto Çekici Fiyatları 2024 | Oto Kurtarma Ne Kadar?

Oto çekici fiyatları 2024 oranları, araç kullanan ya da araba sahibi olan herkesi yakından ilgilendiriyor. Zira arabaların yolda kalması ya da kaza durumlarında oto çekicilere ihtiyaç duyuluyor. Maliyet hesaplaması için “km” ve tarife olarak farklı parametreler kullanılırken en ucuz İstanbul, İzmir ve Ankara çekicilerini bu yazıda bulabileceksiniz. Kilometre başına çekici ücreti 4 TL’den başlarken tarifeye göre 20 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Vikipedi: Çekici Nedir?

Kaza yapmış, yolda kalmış ya da durağan haldeyken çalışmayan arabaları tamir bölgelerine götürmek amacıyla özel kurulmuş araçlara çekici denir. Bu hizmet, çekici firmaları tarafından karşılanır. Kilometre başına tarife uygulanır. Özel bir hizmet olduğu için araç sahipleri öder. Fakat bazı sigorta ve poliçelerde çekici hizmeti ücretsiz verilebilmektedir. Peki ama oto çekici fiyatları 2024 ne kadar? İşte detaylar…

DİKKAT: Oto çekici hizmeti alacağınız zaman arayıp önden fiyat teklifi almanızı öneriyoruz. İsterseniz kilometre hesabına göre bir fiyat teklifi alabilir ya da gidilecek mesafeyi söyleyerek net bir tarife ücreti isteyebilirsiniz.

oto-cekici-fiyatlari-2024
Oto Çekici Fiyatları 2024

Güncel Oto Çekici Fiyatları 2024

Her araç sahibinin anlık ve hiç umulmadık anda araç kurtarma servisine ihtiyacı olabilir. Böyle zamanlarda “oto çekici pahalı mı” gibi bir tedirginlik yaşamamanız için şehirlerin oto çekici fiyatları 2024 tablosunu hazırladık. Gündüz tarifesinde km’si 4 TL’den başlayan fiyatlar geceleri ise 8 TL’den başlamaktadır. Bu otomobil tarifesidir. Kamyonet ya da otobüs tipi araçlarda fiyatlar katlanarak artar. En pahalı çekici tarifesi ise büyük tekerlekli iş araçlarının kurtarılmasıdır. Geceleri kilometresi için 40 TL’den hesap yapılmaktadır.

2024 yılında oto çekici (araç kurtarma) hizmetinin kilometre fiyatları:

TARİH OTO ÇEKİCİ HİZMET ÇEŞİDİ GÜNDÜZ FİYATI GECE FİYATI
2024 Otomobil oto çekici 5 TL *kilometre 10 TL *kilometre
2024 Kamyonet oto çekici 7 TL *kilometre 14 TL *kilometre
2024 Kamyon oto çekici 10 TL *kilometre 20 TL *kilometre
2024 Dorsesiz araç oto çekici 10 TL *kilometre 20 TL *kilometre
2024 Dorseli araç oto çekici 13 TL *kilometre 26 TL *kilometre
2024 Traktör (Römorksuz) oto çekici 7 TL *kilometre 14 TL *kilometre
2024 Traktör (Römorklu) oto çekici 12 TL *kilometre 24 TL *kilometre
2024 Lastik Tekerlekli İş Makinesi (Küçük) oto çekici 10 TL *kilometre 20 TL *kilometre
2024 Lastik Tekerlekli İş Makinesi (Orta) oto çekici 15 TL *kilometre 15 TL *kilometre
2024 Lastik Tekerlekli İş Makinesi (Büyük) oto çekici 20 TL *kilometre 40 TL*kilometre
2024 Otomobil oto çekici tarife ücreti 250 TL 500 TL
2024 Kamyonet oto çekici tarife fiyatı 400 TL 800 TL
2024 Kamyon oto çekici tarife fiyatı 600 TL 1,200 TL

*fiyatlar her oto kurtarma firması için farklı şekilde belirlenmektedir, bu rakamlar temsilidir.

oto-cekici-fiyatlari-2024-1
Oto Çekici Fiyatları 2024

Şehir içi taşımalarda araç kurtarma firmaları genelde net bir tarife ile çalışıyor. Örneğin 2 mesafe arası için bir fiyat veriliyor ve bu rakamın dışında herhangi bir para talep edilmiyor. Oto çekici fiyatları 2024 teklifi aldığınızda yakın mesafe için ortalama 250 TL bir ücret çıkar. Büyük araçlarda 500 TL hesap ödenir. Öte yandan kaskonuzda çekici hizmetinin olup olmadığından da emin olunuz. Zira bu özelliğe sahipseniz ücretsiz yol yardım uygulamasından faydalanabilirsiniz.

a)      İstanbul Oto Çekici Fiyat Listesi 2024

Türkiye genelinde en çok çekici ihtiyacı İstanbul şehrinde gerçekleşiyor. Zira araç yoğunluğu sebebiyle ve trafik kazaları oranı itibariyle 7/24 oto çekicileri faaliyet gösteriyor. Şehirde çekiciler 2 türlü çalışıyor. İlki kilometre usulü. Tıpkı taksimetrelerde olduğu gibi, başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar gidilen mesafe hesaplanır ve fiyat yansıtılır. İstanbul oto çekici fiyatları 2024 kilometresi 4 TL’dir. Geceleri 10 TL’ye kadar ulaşır.

İstanbul bölgesinde panelvan ve kamyonet tipi arabaların yol yardım hizmetleri kilometre başına 14 TL’den çalışır. Transporter, Carevella gibi araçlar panelvan kategorisindedir ve geceleri 14 TL’den tarifelendirilir.

b)      2024’te Ankara Oto Çekici Fiyatı

Ankara’daki araç sahipleri güncel oto çekici fiyatları konusunu merak ederken, detaylı bir firma araştırması yaparak Ankara’daki kurtarıcıların kilometresi başına fiyatlarını bulduk. Her oto kurtarma firması farklı tarife uyguluyor. Ancak genel ortalaması km başına 10 TL’dir. Kimi şirket sabit fiyat çalışıyor. Ankara’da aracın götürüleceği mesafeye göre hesaplı bir fiyat belirleniyor. Sabit ve tek bir ödeme yapmak isterseniz bu tarifeyi de seçebilirsiniz.

Ankara’daki oto kurtarma tarifeleri 2024:

  • Otomobil gündüz tarifesi – 250 TL
  • Otomobil gece tarife – 450 TL
  • Kamyonet gündüz tarife – 400 TL
  • Kamyonet gece tarife – 750 TL
  • Dorseli araç oto kurtarma – 450 TL
  • Dorsesiz araç kurtarma – 550 TL

c)      İzmir Bölgesi Oto Çekici Fiyatı 2024

Yol yardım ve oto kurtarma konusunda İzmir şehrini es geçmek doğru olmaz. Zira araç yoğunluğuyla Türkiye’nin en büyük 3. şehridir… Şehrin yol arterleri üzerinde kaza oranın çok yüksek olduğu noktalar var. Bu noktalarda çekiciler her zaman hazırda bekliyor. Eğer yolda istenmeyen bir kazaya karışırsanız bu çekiciler size hizmet vermek isteyebilir. Bu nedenle İzmir oto çekici fiyatları 2024 oranlarını bilmeniz faydanıza olacak. Böylece pahalı bir hizmeti seçmemiş olacaksınız.

İzmir’de oto çekicilerin kilometre hizmeti fiyatı gündüzleri 4 TL’dir ve geceleri de 8 TL’den tarife işler. Bu tarifelerin çok üzerine çıkan kurtarma firmalarını tercih etmemeniz önerilir. Ayrıca oto kurtarma aracı tercih ederken bazı hususlara dikkat etmelisiniz. En başta aracınıza sigorta yapan markalar en güvenilir olanlarıdır. Zira arabanız taşınırken başına bir durum gelmesi halinde kendinizi teminat altına almış olursunuz.

oto-cekici-fiyatlari-2023-2
Oto Çekici Fiyatları 2024

Oto Çekici Fiyat Hesaplama 2024

İstanbul, İzmir ve Ankara bölgelerinde oto çekici hesaplama 2024 yöntemi belli oldu. Formül oldukça basit. Firmaların km başına çalışma fiyatını bilmeniz gerekiyor. Kilometre x kilometre fiyatı = oto kurtarma maliyeti olarak hesaplamanızı yapabilirsiniz. Özellikle şehirler arası araç çekilme hallerinde kilometre hesaplaması çok kullanışlı ve önemlidir. Çünkü uzun yolculuklarda yola sözlü anlaşmalar ile çıkılmaz. Zira varış noktasına geldiğinizde hiç hak etmediğiniz maliyetler ile karşılaşabilirsiniz.

Oto çekici fiyatları 2024 genel olarak bu şekilde. Genelde sürücüler başlarına bu tür bir ihtiyaç gelmeden önce herhangi güvenilir bir çekici firmasıyla önden anlaşıyor. Böylece anlık sorunsallarda bir telefon ve konum atmayla hemen sorunlarınızı çözebilirsiniz. Eğer bir firma ile iyi bir anlaşma yaparsanız çekici maliyetlerini %30’a varan düşürmeler gerçekleştirebilirsiniz.

Araç Çekici Km Fiyatı 2024

Son olarak araç çekici hizmetlerinin şehirlere göre kilometre başı maliyetlerine değinelim. Şehir kıyaslaması yaptığımızda en pahalı şehrin İstanbul olduğunu tespit ettik. Gündüz ve gece tarifeleri kilometre başına 1 – 2 TL daha fazla olabiliyor. Buna göre tercih yapmanızı öneririz. İyi günler.

2024 yılı şehirlerin otomobil çekici km fiyatı:

  • İstanbul oto çekici kilometresi – 5 TL
  • Ankara oto çekici km’si – 4 TL
  • İzmir oto çekici km fiyatları – 4 TL

İlginizi çekebilir: Araç Cam Buğulanması Nasıl Önlenir? | 3 Adımda Kesin Çözüm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu