Sponsor

Ultra Lüks VİP İç Dizayn Fiyatları 2024 | Ne Kadar Oldu?

Vip iç dizayn maliyetleri araç içerisinde kullanılan tasarım ve kullanılan materyale bağlı olarak değişmektedir. Aracın vip dönüşümünde iç kütle tipi yanı sıra tasarımı size özel olacak şekilde hazırlanır ve yapım süreci de bu kapsamda başlar. İlk olarak kalıplar hazırlanır ve kumaş veya deri kaplama ile kaplanmaktadır.

Vip iç dizayn maliyetleri araç içerisinde kullanılan tasarım ve kullanılan materyale bağlı olarak değişmektedir. Aracın vip dönüşümünde iç kütle tipi yanı sıra tasarımı size özel olacak şekilde hazırlanır ve yapım süreci de bu kapsamda başlar. İlk olarak kalıplar hazırlanır ve kumaş veya deri kaplama ile kaplanmaktadır.

Ultra Lüks VİP İç Dizayn Fiyatları 2024 | Ne Kadar Oldu? - 2 scaled

Vip aracınızın iç döşemesine kullanılan malzeme görsel olarak sizi tatmine edebilir. Ama vip aracınızla yolcu taşımacılığı yapıyorsanız özellikle orijinal deri kullanmaya özen göstermelisiniz. Koltuklar en çok deforme olan bölümler olduğu için koltuk döşemesini hakiki deri ile kaplamanızda yarar var. Araç içerisindeki yüksek maliyetlerden biride deri malzemesidir. Suni deriler neredeyse 3/1 fiyatına satılmakta olup, uygun fiyata gelmesine rağmen 1 yılı doldurmadan deforme olmaktadır. Hakiki deri kullanarak bu deformasyon süresini 3-5 yıl gibi uzun bir zamana yayabilirsiniz.

Ultra Lüks VİP İç Dizayn Fiyatları 2024 | Ne Kadar Oldu? - 3 scaled

Kaplanan modüllerin içerisinde istemiş olduğunuz çay makinası, kahve makinası, buzdolabı, buzluk, minibar, televizyon ünitesi, koltuklar ve perdeler eklenmektedir. Vip araçlarda kullanılan teçhizatın elektrik tesisatı araç tesisatından ayrı olarak hazırlanmalıdır. Araç tesisatı ile birleştirilen tesisatlar olası bir yangın ve aracın garantisini etkiler. Özel yalıtımlı ve alev almaz kabloların kullanılması gerekmektedir. Bu nedenle vip araçlarda tesisat maliyetlerini arttırmaktadır.

Ultra Lüks VİP İç Dizayn Fiyatları 2024 | Ne Kadar Oldu? - 4 scaled

Vip araçların iç aydınlatması görsel bir şölen sunacak şekilde hazırlanır. Tamamen kontrol edilebilir bir panel üzerinden rgb ile uyumlu aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Tavan, ambiyans, koltuk kenarları, trimler, ara bölme ve minibar bölmelerinde aydınlatmalar led ile yapılmaktadır. Yüksek kalite ledler kullanılarak uzun bir süre ledleriniz zarar görmeden devam edebilirsiniz. Aydınlatma ile ilgili bir çok detay mevcut olup, istediğiniz tasarıma sahip olabilmeniz için özel tasarımlar üreten firmalara başvurmanız gerekmektedir. Tamamen el işçiliği ile hazırlanan vip araçlar da istediğiniz gibi revizyon uygulatabilirsiniz.

Ultra Lüks VİP İç Dizayn Fiyatları 2024 | Ne Kadar Oldu? - 5 scaled

Araç iç dizayn konusunda standart kalıpların mevcut olmasına rağmen size özel tasarımlarda oluşturabilirsiniz. Kişiye özel olarak adlandırılan bu tasarımları her dizayn firması yapmamaktadır. Size özel bir tasarımı yapması için el işçiliği ile iç dizayn yapan firmaları tercih etmelisiniz. El işçiliği ile hazırlanan araçlar daha diri ve daha uzun ömürlü olmaktadır. Standart kalıplara göre fiyat konusunda bir daha pahalı olmasına rağmen vip aracın tadını çıkartmanız sağlar.

Ultra Lüks VİP İç Dizayn Fiyatları 2024 | Ne Kadar Oldu? - 6 scaled

Yalnız araç modellerinin yan kısımlarında yer alan kütlelere monte edilen araç ve gereçler tamamen kullanıma uygun bir şekilde en ergonomik tasarıma göre yerleştirilmektedir. Aracın zemini halı kaplama, mdf ile kaplama veya metal kaplama çeşitleri arasında birisi tercih edilerek alt tabanın yalıtımı yapılır bunun üzerine seçilen kaplama kaplanır.

Ultra Lüks VİP İç Dizayn Fiyatları 2024 | Ne Kadar Oldu? - 7 scaled

Vip araçların iç izolasyona standart izolasyonlara göre daha fazladır. Özellikle yolcu bölmesine uygulanan izolasyonlar ses ve ısı konusunda oldukça yüksek maliyetler oluşturmaktadır. Aracın arka bölmesi olarak adlandırılan yolcu bölmelerinde mahremiyet nedeni ile ses izolasyonu oldukça önemlidir. Şoför ve yolcuların arasında ses izolasyonu ara bölme olarak adlandırılan kısma uygulanmaktadır.

Yukarıda belirtilen vip özellikleri sektörde Ultra Lüks Vip olarak adlandırılmasına rağmen aslında vip dizaynda yapılması gereken en doğru tercihlerdir. Ultra Lüks Vip İç Dizayn Fiyatları için size özel tasarımlar hazırlatmanız gerekir. Bu şekilde içinize sinebilecek bir vip sahibi olabilirsiniz. Dışarıda gördüğünüz bir birine benzeyen vip araçların aksine ultra lüks vip araçlar tamamen size özel olarak hazırlanır ve sadece sizde olan bir tasarım uygulanır.

Ultra Lüks VİP İç Dizayn Fiyatları 2024 | Ne Kadar Oldu? - 8 scaled

Vip Dizayn Yapan Firmalar

Vip dizayn konusunda uzun yıllardır sektörde hizmet veren birçok firma mevcuttur. Vip araç yaptırmak istediğinizde size hitap eden bir tasarımı tercih etmeniz gerekmektedir. Vip firmaları iki gruba ayrılmaktadır. Birincisi turizm gibi sektörlere hizmet veren firmalar için standart kalıplara sahip tasarımlar üreten firmalar. İkincisi tamamen size özel kişisel ihtiyaçlarınıza uygun tasarımlar sunan firmalardır. Vip dizayn sektöründeki firmaların yüzde doksanı turizm firmaları için çalışmaktadırlar. Geri kalan küçük bir kısım ise tamamen kişiye özel ve el işçiliği ile özel tasarımlar hazırlar.

Ultra Lüks VİP İç Dizayn Fiyatları 2024 | Ne Kadar Oldu? - 9 1 scaled

Kişiye özel vip hazırlamak oldukça zor bir yoldur. Her müşterisine farklı bir tasarım ve müşterilerinin isteklerini de ekleyerek el işlemesi bir araç ortaya çıkarırlar. Çok az sayıda kalan ahşap ustaları tarafından devam etmekte olan özel vip dizayn firmaları bulunması çok zordur. Bu konuda tavsiye edebileceğimiz bir firma öğrenmek isterseniz size Ultra Vip Dizayn firmasını önerebiliriz. Ultra Vip dizayn ailesi uzun zamandır bu alanda üstün kaliteli hizmetiyle dikkat çekmektedir. Vip araç iç kısmında bulunan her malzeme el işçiliğiyle hazırlandığından dolayı herhangi bir kusur kalmayacak şekilde kaplamaları yapılarak iç dizayn tasarımı da buna bağlı olarak hazırlamaktadır.

Ultra Lüks VİP İç Dizayn Fiyatları 2024 | Ne Kadar Oldu? - 10 scaled

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu