Oto Yedek Parça

En Ucuz Baskı Balata Fiyatları | Otomatik & Düz Vites Fiyatı | 2024

Baskı balata, motordan gelen gücü gerekli araç birimlerine ileten önemli bir malzemedir. Uzmanlar bu parçalara düzenli bakım gerektiğini vurgular. Aksi halde araç performansı ve sürüş güvenliği riske atılmış olunur. İdeal kullanımda bir baskı balatanın ömrü 70 ila 80 bin kilometre arasındadır. Peki ama en ucuz baskı balata fiyatları 2024 sezonunda kaç TL’den satılmaktadır? Pahalı mı? İşte cevaplar…

Araç sahiplerinin çok merak ettiği baskı balata fiyatları 2024 listesi belli oldu. Güncel verilere göre bu yıl baskı balata setleri 1300 TL’den başlayan ve marka kalitesine göre 10,500 TL’ye kadar çıkan fiyatlara sahip. Araçlarda yıllık rutin bakımlarda muhakkak kontrol edilen ve ömrü tükenmesi halinde yenisiyle değiştirilen balatalar, bir aracın güvenli sürüşünü mümkün kılan önemli parçalardır. Doğru kullanılmadığında işlevselliği çabuk biter. Haliyle bu durum kullanıcıya ekstra maliyet çıkarır.

Baskı balata, motordan gelen gücü gerekli araç birimlerine ileten önemli bir malzemedir. Uzmanlar bu parçalara düzenli bakım gerektiğini vurgular. Aksi halde araç performansı ve sürüş güvenliği riske atılmış olunur. İdeal kullanımda bir baskı balatanın ömrü 70 ila 80 bin kilometre arasındadır. Peki ama en ucuz baskı balata fiyatları 2024 sezonunda kaç TL’den satılmaktadır? Pahalı mı? İşte cevaplar…

Neden Arabada Baskı Balata Değiştirilir?

Arabada baskı balata, debriyaj sisteminin önemli bir parçasıdır ve aracın vites değiştirme işlemlerini kontrol eder. Baskı balatası, motor ile şanzıman arasındaki bağlantıyı sağlayarak gücün aktarılmasını ve vites değişimlerini düzenler. Bu nedenle, baskı balatasının doğru şekilde çalışması, aracın düzgün bir şekilde hareket etmesi ve vites değişimlerinin sorunsuz yapılması için kritiktir.

Baskı balatasının değiştirilmesi gerekebilir çünkü:

Aşınma: Baskı balatası, sürekli olarak sürtünme ve basınç altında çalıştığı için zamanla aşınır. Bu aşınma, balatanın etkinliğini azaltabilir ve vites değiştirme işlemlerini zorlaştırabilir.

Deformasyon: Yüksek ısılara maruz kalan baskı balatası, zamanla deformasyona uğrayabilir. Bu, balatanın işlevini yerine getirememesine neden olabilir.

Sıkışma veya Yırtılma: Bazen baskı balatası sıkışabilir veya yırtılabilir. Bu durumda, balatanın düzgün çalışması imkansız hale gelir ve değiştirilmesi gerekir.

Hidrolik Sıvı Kaçağı: Hidrolik debriyaj sistemlerinde kullanılan baskı balatalarının hidrolik sıvı kaçağı olabilir. Bu durumda, balata değiştirilmelidir.

Baskı balatasının düzenli olarak kontrol edilmesi ve gerektiğinde değiştirilmesi, aracın güvenli ve düzgün bir şekilde çalışmasını sağlar.

En Ucuz Baskı Balata Fiyatları 2024 Güncel Listesi

Günümüzde “debriyaj balatası” olarak da bilinen baskı balataları, düzgün kullanımda 80 bin kötü kullanımda 20 bin kilometrede bir değişmesi gerekir. Zira kusurlu balata aracın debriyaj ömrünü kısaltır. Araç sahipleri için en ucuz baskı balata fiyatları 2024 listesiyle tanışmak önemli. Zira maliyetli ürünler. Bu sene 300 TL’den başlayan ve 500 TL – 800 TL – 1,000 TL ve 10,500 TL seviyelerine kadar çıkan rakamlar var. Fiyatın ne kadar olacağı biraz da aracın modeline bağlı. Detaylı anlamanız açısında bir tablo hazırlıyoruz.

2024 yılında baskı balata ürün ve değişim fiyatları:

  • 2024 otomatik vites baskı balata fiyatı – 1900 TL civarı
  • 2024 düz vites baskı balata değişim fiyatı – 1600 TL civarı
  • 2024 Ford baskı balatalarının fiyatları – 1500 TL’den başlar
  • 2024 Renault baskı balata fiyat – 1650 TL
  • 2024 Toyota baskı balata fiyat listesi – 1550 TL
  • Mercedes araçlarının baskı balata 2024 fiyatı – 14,200 TL
  • Honda Civic baskı balata seti 2024 fiyatı – 13,200 TL
  • 2024’te en ucuz baskı balatanın güncel fiyatı – 1350 TL

*bu fiyatlar tahmini değerlerden oluşturuldu.

baski-balata-fiyatlari-2024
Baskı Balata Fiyatları 2024

Baskı Balata Seti 2024’te Ne Kadar?

Baskı balatalar set halinde satın alınabilen ürünlerdir. Kartal, Şahin gibi araçların yanı sıra Doğan SLX kullanıcıları genelde 845 TL gibi bir fiyattan internet siparişi oluşturuyor. Honda Civic kullanıcıları da bu setleri 3,000 TL civarlarında satın alıyor. Rakamlar araç modeline ve yılına göre farklılık gösteriyor. Fakat servislerde yapılacak değişimler, sanayiye göre biraz daha pahalı olduğunu belirtelim.

2024 Yılının Otomatik Vites Baskı Balata Fiyatı Belli Oldu

Otomatik vites araçların baskı balata fiyatları 2024 yılında düz vitese oranla daha pahalı. Bu tür vitesli otomobillerin değişimleri genelde 1,000 TL üzerinde gerçekleşiyor. Üst segment arabalar için rakamların 4,000 TL üzerine çıktığını söylemekte fayda var. Ustanızı arayarak aracın şase numarası verin ve en net rakam teklifini alın.

Baskı Balata Nedir?

Baskı Balata Değişimi Fiyatı 2024

İnternet üzerinden en ucuz rakamlar ile baskı balata parçalarını satın alma hakkınız var. Satın aldığınız parçayı ustanıza araç ile birlikte götürerek sadece bir değişim ücreti karşılığında işleminizi yaptırabilirsiniz. Baskı balata değişimi fiyatı 2024 yılında 150 TL ve 300 TL arasındadır. Bazı araçların değişim işlemi zor olduğu için işçilik fiyatı da artmaktadır.

  • Fiyatların güncellenmesi gerektiğini düşünüyorsanız bunu bize mesaj ya da yorum yoluyla bildirebilirsiniz. Geri bildirimlerinize anında cevap veriyoruz. İyi günler dileriz.

İlginizi çekebilir: Polen Filtresi Fiyatı 2023 | Egea, Fiorino, Fluence Filtresi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu