Oto Yedek Parça

Ön Fren Disk Fiyatları | Renault, Tofaş, Ford, Fiat Fiyatı | 2024

Fren pedallarına basılınca açığa çıkan enerji ile tekerleklere baskı uygulayan ve aracın yavaşlamasını hatta durmasını sağlayan oto parçasına fren diski denir. Güvenli sürüşün en önemli elemanlarından birisidir. Belli aralıklar ile yenilenmesi şart. Öyleyse fren disk fiyatları 2024 döneminde ne kadar oldu? Pahalı mı? Disk değişim işçilik ücreti kaç TL? gibi sorulara yanıt verelim.

Fren Disk fiyatları 2024 tablosu belli oldu. Rutin bakımların önemli bir uygulaması olan disk değişimi, standart bir kullanım sonrasında 60 ila 70 bin kilometrede değiştirilmesi gerekli. Ön fren diski olarak da bilinen bu oto parçaları, aracın yolda tutuş ve fren kabiliyetinin seviyesini belirler. 2024’te ön diskler 600 TL ile 2900 TL arasında satılıyor. Aracın modeli, disk fiyatını belirleyen en önemli parametre.

Fren pedallarına basılınca açığa çıkan enerji ile tekerleklere baskı uygulayan ve aracın yavaşlamasını hatta durmasını sağlayan oto parçasına fren diski denir. Güvenli sürüşün en önemli elemanlarından birisidir. Belli aralıklar ile yenilenmesi şart. Öyleyse fren disk fiyatları 2024 döneminde ne kadar oldu? Pahalı mı? Disk değişim işçilik ücreti kaç TL? gibi sorulara yanıt verelim.

Fren Disklerini Değiştirmek Gerekir mi?

Evet, fren disklerini düzenli olarak değiştirmek önemlidir. Fren diskleri, aracın fren sistemini oluşturan önemli bir bileşendir. Fren diskleri, fren balataları tarafından sıkıştırıldığında, aracın hızını azaltarak durmasını sağlarlar. Sürekli olarak yüksek sıcaklıklara maruz kalan ve sürtünme nedeniyle aşınan fren diskleri, zamanla aşınır ve düzensiz yüzeyler oluşabilir. Bu, fren performansını olumsuz etkileyebilir ve güvenlik riski oluşturabilir.

Fren disklerinin ne zaman değiştirilmesi gerektiği, aşınma derecesine, yüzeylerinde oluşan çatlaklara ve deformasyonlara, disklerin kalınlığına ve fren performansına bağlı olarak değişebilir. Fren balataları ile birlikte fren disklerinin düzenli olarak kontrol edilmesi, aşınma ve hasarın belirlenmesine yardımcı olur. Genellikle fren balataları değiştirilirken fren disklerinin de kontrol edilmesi ve gerekirse değiştirilmesi önerilir. Bu, fren sisteminin güvenli ve etkin bir şekilde çalışmasını sağlar ve sürücü ve yolcuların güvenliğini artırır.

En Ucuz Fren Disk Fiyatları 2024 Listesi

Her araçta fren disk sistemlerinin bir ömrü var. Eğer bu disklerin miladı dolarsa aracın durma ve yavaşlama konusunda işlevselliği azalır, hatta biter. 60 bin kilometrede değiştirmek şart. 2024 yılında alt segment Tofaş arabalarının disk frenleri 300 – 2400 TL arası, orta segment Renault, Ford, Toyota araçlarında ön disk firenler 600 – 2700 TL arasında değiştiriliyor. Üst kategorideki Mercedes ve BMW türündeki araçların ön diskleri ise 2024’te 10,000 TL’ye değiştirilmektedir. Konuyu daha iyi kavramanız için detaylı ve güncel bir tablo hazırlayacağız.

2024 yılında fren disk parçalarının en ucuz fiyatları:

  • 2024 Fiat ucuz disk freni fiyatı – 1400 TL
  • 2024 Ford Fiesta disk fren değişim fiyatı – 1600 TL
  • 2024 Renault ön disk freni fiyatları – 1650 TL
  • 2024 Tofaş ön disk değişim ücreti – 1350 TL
  • Bosch marka disk frenlerinin 2024 fiyatı – 1429,90 TL
  • Honda ön fren diski 2024 yılı fiyatı – 1222 TL
  • 2024 yılı ön disk fren disk seti fiyatları – 1899 TL

*rakamlar sene içerisinde değişebiliyor.

fren-disk-fiyatlari-2024
Fren Disk Fiyatları 2024

2024’ün En Uygun Ön Fren Disk Fiyatı

Artan hayat pahalılığı en çok da oto yedek parça ve işçilik fiyatlarını etkiledi. 2024’te bir önceki seneye göre ön fren disk fiyatları %40’a varan bir zam ile karşılaştı. Buna göre araç sahipleri en ucuz parçayı araştırıyor şüphesiz. Diyebiliriz ki Fren disk fiyatları 2024 yılında en ucuz 250 – 1350 TL aralığında başlamaktadır. Orta segment arabalar için bu ücret 500 TL civarlarına çıkacaktır. İşçilik ekstra alınır. Bunun da maliyeti ustasına göre değişir.

2024 Yılının Renault Fren Disk Fiyatları Belli Oldu

Renault markasının arabaları Türkiye yollarında en fazla görülen araçlara sahip. Haliyle sık fren diski değişimi yaşanıyor. Eğer yetkili serviste bu değişimi yaptırmak isterseniz 2024’te ortalama 1650 TL gibi bir rakam ödeyeceksiniz. Sanayide bir usta fren disklerinizi değiştirirse ortalama %40 daha avantajlı bir hesap ile karşılaşırsınız. O da yaklaşık 1450 TL’ye tekabül eder.

Fren Disk Değişim Fiyatı 2024

Disk parçalarını dilerseniz servisten dilerseniz de kendiniz internet üzerinden sipariş verebiliyorsunuz. İnternetten sipariş verenler her zaman daha avantajlı oluyor. Bugün fren disk fiyatları 2024 sitelerinde 1300 TL civarında satılmaktadır. Aldığınız parçayı bir ustaya değiştirmek istediğinizde de işçilik olarak 200 TL gibi bir rakam ödersiniz. Yani denilebilir ki 2024 yılı fren diski değişim işçilik bedeli 200 – 250 TL’dir.

Rakamların güncelliğinden emin değilseniz, fiyatları bizimle paylaşmayı unutmayın. Hemen taleplerinize göre fiyatları güncelliyoruz. İyi günler.

İlginizi çekebilir: Yağ Filtresi Fiyatı 2023 | Fiorino, Broadway, Tofaş Filtresi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu