Sigorta & Poliçe

Mini Onarım Nedir? Kaskoyu Bozar mı? Nerede Yaptırılır? 2024 Limitleri

Kasko poliçelerinde firmaya göre farklı hizmetler bulunur. Onarım hizmeti de buna dahildir. Poliçenin başlangıç ve bitiş tarihini kapsar. Her sigorta firmasının hizmetleri arasında yer almasa da RAY, AXA, ANADOLU, AK SİGORTA gibi firmaların içeriklerinde bu hizmet mevcuttur. Temel mantığı küçük sorunsalların giderilmesidir. Dış yüzeyde gerçekleşen hasarları kapsar. Motor ya da mekanik aksan arızaları bu onarım hizmeti dahilinde değildir.

Kasko ve sigorta firmalarının ek teminat olarak sunduğu mini onarım 2024 bilgileri netleşti. Kasko poliçelerine ek ücret karşılığında yansıtılan bu işlem, poliçe süresi boyunca belli oranda araç hasarlarını ücretsiz bir şekilde giderilmesini sağlıyor. Mini kasko onarımı sayesinde aracınızdaki ufak çaplı hasarları herhangi bir bedel ödemeden ve kaskonuzu bozdurmadan tamir ettirebiliyorsunuz. Boya, rötuş ve çizik giderme buna dahil. Peki ama mini onarım nedir? Nerelerde yaptırılır? Tramere işler mi? Hangi acentalar yapıyor? İşte detaylar…

Bilgi: Mini Onarım Hakkında Hizmet Bilgisi

Kasko poliçelerinde firmaya göre farklı hizmetler bulunur. Onarım hizmeti de buna dahildir. Poliçenin başlangıç ve bitiş tarihini kapsar. Her sigorta firmasının hizmetleri arasında yer almasa da RAY, AXA, ANADOLU, AK SİGORTA gibi firmaların içeriklerinde bu hizmet mevcuttur. Temel mantığı küçük sorunsalların giderilmesidir. Dış yüzeyde gerçekleşen hasarları kapsar. Motor ya da mekanik aksan arızaları bu onarım hizmeti dahilinde değildir.

mini-onarim-1

Mini Onarım Nedir?

Araçlarda gerçekleşen hasarların giderilmesi için tutanak tutulması ve ekspertiz yapılması gerekirken, özel sigorta hizmeti ile ufak hasarlarda bu işlemlere gerek kalmaz. Belli miktardaki hasarların tutanaksız, ücretsiz bir şekilde yetkili servislerde halledilmesine mini onarım denir. Türkiye’deki en büyük mini kasko onarım şirketi olan Auto King’e gidilir ve tutanaksız hızlı bir şekilde hasar tamiri yapılır. Sadece sürücülerin arızalı yeri göstermesi yeterlidir.

2024 yılı limiti ne kadar?

Mini onarım 2024 limitleri sigorta firmasına göre değişir. Her firma farklı türlerde poliçe keser. Örneğin Şeker Sigorta 1,000 TL’lik değerdeki onarım hizmetlerini bu pakete dahil ederken AXA poliçelerinde 5,000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

2024 yılında sigorta firmalarının mini onarım hizmet limitleri:

TARİHMİNİ KASKO ONARIM FİRMASIONARIM LİMİTİ
2024Şeker Sigorta1,000 TL – 2,000 TL arası
2024Orient Sigorta2,000 TL – 3,000 TL arası
2024AXA Sigorta2,000 TL – 5,000 TL arası
2024Ak Sigorta2,000 TL – 4,000 TL arası
2024MAPFRE Sigorta2,000 TL – 6,000 TL arası
2024Anadolu Sigorta1,000 TL – 3,000 TL arası
2024Allianz Sigorta2,000 TL – 3,000 TL arası

*tahmini değerlerdir, acentanızdan net rakamı öğreniniz.

mini-onarim-2

Kaskoyu bozar mı?

Araç sahipleri bir sonraki kasko yenileme döneminde daha fazla ücret ödememek için, kaskolarının bozulmasını asla istemez. Mini onarımların da yaptırılması esnasında bir tedirginlik oluşabilir. 2024 yılında yaptırdığınız onarım işlemi kesinlikle kaskonuzu bozmaz, zarar vermez, hasar işlemez. Araçlarınızın ufak tefek hasarlarını bu bağlamda gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

DİKKAT: Onarım hakları, her poliçe dönemi için 1 defa verilir. Kullanılmayan onarım hakları bir sonraki yıla devredilmez. O yıl kullanılması mümkündür. Eğer aracınızda boya doğrultma gibi ihtiyaçlarınız var ise poliçeniz bitmeden ücretsiz yaptırmanızı öneriyoruz.

Hasar kaydında (Tramer) görünür mü?

Mini onarım 2023 işlemleriniz kesinlikle hasar kaydı yani diğer adıyla “Tramer Kaydı” içerisinde görünmez. Tutanak ya da ekspertiz gibi süreçler yaşanmadığı için tramerinize kesinlikle işlenmemektedir. Yapılan onarım tamamen ufak çaplıdır ve resmi kayıtlar altına alınmaz. Zaten bu sebeple de ufak miktarlar da onarım limiti oluşturulmuştur. Bu tür çekinceleri olan araç sahipleri, hiçbir tereddüt yaşamadan götürüp araçlarındaki ufak sorunları ücretsiz yaptırabilir.

2024 Yılında Mini Onarım Yapan Yerler Listesi

Mini onarım işlemleri, her türlü sanayi servisinde ya da yetkili serviste yapılabilen işlem değildir. Muhakkak sigorta firmasının anlaşma sağladığı noktalara götürülmelidir. Bu kapsamda Türkiye’nin en büyük ve yaygın servisinin AUTO KİNG firması olduğu söylenebilir. Şehirlere göre de farklı onarım yetkili servislerinden de hizmet almak elbette mümkündür. Şehirlere göre mini kasko onarım hizmetini veren firmaları listeleyeceğiz.

2024 yılının mini kasko onarımı yapan servis firmaları:

 • İstanbul RS Servis – 0 553 577 66 66
 • İstanbul Auto King – 0 850 241 71 90
 • İzmir Auto King Servis – 0 850 241 71 90
 • Ankara Auto King Firması – 0 850 241 71 90
 • Bursa Onarım Auto King Telefonu – 0 850 241 71 90
 • Adana mini kasko onarım servisi – 0 850 241 71 90
 • Antalya Auto King – 0 850 241 71 90
 • Aydın Auto King – 0 850 241 71 90
 • Muğla Auto King – 0 850 241 71 90
 • Diyarbakır Auto King – 0 850 241 71 90
 • Konya Auto King Yetkili Onarım Servisi – 0 850 241 71 90

DİKKAT: Listede belirtilen onarım tesislerinde araçlarınızın mini kasko onarımını yaptırabilmek için, öncelikle poliçenizin o yerler anlaşmasının olduğunu bilmeniz gerekiyor. Auto King firması genel olarak hemen her kaskoyu kapsıyor. Ama önceden arayıp teyit almanızdır mantıklı olan.

mini-onarim-3

a)      İstanbul Mini Onarım Yapan Yerler

İstanbul bölgesi, mini onarmaların kask poliçelerinde en çok kullanıldığı yer. Trafikteki araç sayısının fazla olması da buna bir etken haliyle. Şehir genelinde iri ufaklı anlaşmalı birçok servis var. En kurumsal olanı ise Auto King. Toplam 10 tane teknik servis bayisi bulunuyor. AXA sigorta başta olmak üzere çok sayıda sigorta şirketiyle anlaşmaları bulunuyor. Eğer mini bir onarım ihtiyacınız var ise en tecrübe sahibi bu markayı tercih edebilirsiniz. Diğer bir senek de RS Servis yeridir. 0 553 577 66 66 telefonundan rezervasyon yaptırabiliyorsunuz.

b)      Ankara Mini Onarım Yapan Yerler

Ankara’da 2 farklı mini kasko onarım firmasının öne çıktığı görülmektedir. İlki geniş servis ağı ile Auto King iken diğeri de her geçen gün müşteri portföyünü büyüten RS Servis yeridir. Ankara’daki sürücüler araçlarını sıradan bir yetkili oto servise götüremez. Götürseler de ne yazık ki kasko ile anlaşma olmadığı için işlem yapılmaz. Ankara mini onarım için RS ya da AUTO KİNG seçin. Gitmeden önce de muhakkak telefonla arayıp randevu alın.

c)      İzmir Mini Onarım Yapan Yerler

İzmir’de mini onarım yapılacak yer neresi? diye sorulduğunda 10 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Auto King ilk akla gelendir. Bornova Çamdibi bölgesindeki tesis, onlarca araca aynı anda hizmet verebilen kapasiteye sahip. Genelde araç bırakıldığında ertesi gün araç sahipleri otomobillerini teslim alabiliyor. Boya, çizik ve göçük işlemlerinizi kasko kapsamında burada halledebilirsiniz.

2024’te Mini Onarım Yapan Kasko Firmaları

Mini onarım hizmetinden faydalanmak için kaskonuzu yaptırırken sigorta firmanıza bu özelliğin olup olmadığını sormanız gerekli. Genelde ek ücretler kapsamında acentalar yapıyor. Ama her sigorta firmasının da bu tür uygulamaları olmayabiliyor. Günümüzün en popüler mini kasko onarım sigorta firmaları şunlardır:

 • AXA Sigorta
 • Ak Sigorta
 • Şeker Sigorta
 • RAY Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Mapfre Sigorta

Listedeki firmalar, ekstra ücret yansıtarak poliçenize mini onarım özelliğini ekleyecektir. Güncel rakamları ancak şirket ile irtibat kurarak öğrenebilirsiniz. Kimi firma talep edilmese de poliçeye bunları ücretsiz ekleyebiliyor. Bu sebeple poliçenizi incelemenizi ve varsa bu özellikten faydalanmanızı öneririz. Böylece hem maddi tasarruf sağlar hem de aracınızdaki sorunsalların sağlıklı bir şekilde giderilmesi hamlesinde bulunursunuz. İyi günler dileriz.

Mini Onarım Nedir? Kaskoyu Bozar mı? Nerede Yaptırılır? 2024 Limitleri - 2024 bilgi

Mini Onarım Hizmeti Veren Kasko Firmaları

Mini onarım hizmeti, küçük çaplı hasarları hızlı ve etkili bir şekilde onarmak için sunulan bir hizmettir. Bu hizmet genellikle çizikler, küçük darbeler veya benzeri hasarları içerir ve genellikle aracın dış görünümünü etkilemez.

Kasko firmaları genellikle mini onarım hizmeti sunarlar ve bu hizmetin kapsamı şirketlere göre değişebilir. Bazı kasko firmaları, poliçe sahiplerine bu hizmeti sunarken, diğerleri opsiyonel olarak sunabilir veya ek bir ücret karşılığında sunabilir.

Bazı mini onarım hizmetleri şunları içerebilir:

Çizik Onarımı: Küçük çiziklerin düzeltilmesi ve boya işlemleri.

Küçük Darbe Onarımı: Araçta meydana gelen küçük darbelerin düzeltilmesi ve boya işlemleri.

Cam Değişimi ve Onarımı: Küçük çatlakların veya kırıkların cam onarımı veya cam değişimi.

İç Mekan Onarımları: İç mekanda meydana gelen küçük hasarların onarılması, örneğin koltuk veya döşemelerdeki çiziklerin giderilmesi.

Kasko poliçenizde mini onarım hizmetinin olup olmadığını veya hangi hasarların bu hizmet kapsamında olduğunu öğrenmek için kasko şirketinizle iletişime geçmeniz önemlidir. Bazı kasko şirketleri, bu hizmeti sundukları servislerle belirli bir anlaşma yapmış olabilirler. Bu nedenle, hasar durumunda hangi servislerin kullanılabileceğini ve mini onarım hizmetinin nasıl çalıştığını önceden bilmek faydalı olacaktır.

 

İlginizi çekebilir: En İyi Elektrikli Araba Markaları 2023 | BMW, Mercedes, Renault

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu